Strona używa cookies (ciasteczek) w celu personalizacji reklam. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akcja Energia słów w nietypowy sposób przybliżyła zagadkę powstawania prądu. Wyrazy użyte w statusach na Facebooku posłużyły jako surowiec do napisania bajek o energii odnawialnej. W ten sposób PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. nauczyła dorosłych, że ich słowa znaczą więcej niż wpis na Facebooku,...
Akcja Energia słów w nietypowy sposób przybliżyła zagadkę powstawania prądu. Wyrazy użyte w statusach na Facebooku posłużyły jako surowiec do napisania bajek o energii odnawialnej. W ten sposób PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. nauczyła dorosłych, że ich słowa znaczą więcej niż wpis na Facebooku, a dzieci – czym jest ,,zielona energia”. By przybliżyć Polakom temat odnawialnych źródeł prądu, sięgnęliśmy po inne źródło dobrej energii: słowa. Przeciętny użytkownik Facebooka zamieszcza nowy wpis co najmniej kilka razy w tygodniu. Większość z tych słów traci swoją moc w zaledwie parę minut i szybko odchodzi w niepamięć. Akcja Energia słów pozwala wykrzesać z tych wyrazów ukrytą siłę. Za sprawą specjalnej aplikacji każdy użytkownik Facebooka może przekazać wykorzystane w swoich postach słowa jednemu z zaangażowanych w akcję bajkopisarzy. Zaproszeni do akcji artyści napiszą z przekazanych wyrazów bajki o trzech odnawialnych źródłach energii: wodzie, biomasie i wietrze. Taki recykling słów nie jest najłatwiejszym zadaniem copywriterskim, ale podkreśla sens i ideę energii odnawialnej. Stworzyliśmy aplikację, dostępną na stronie internetowej www.energiaslow.pl, dzięki której każdy użytkownik Facebooka mógł przekazać wykorzystane w swoich postach słowa jednemu z zaangażowanych w akcję bajkopisarzy: piosenkarce Paulinie Przybysz, raperowi Silkowi lub pisarce Sylwii Chutnik. Artyści ułożyli z nich mądre opowiastki o trzech zielonych źródłach energii: wodzie, biomasie i wietrze. W ten sposób ,,zużyte” słowa z Facebooka posłużyły jako odnawialny surowiec energetyczny. Przygotowane przez artystów bajki zostały zilustrowane i udostępnione na stronie internetowej w formie PDF-ów do pobrania.